Samsung 70" Class 4K (2160p) LED Smart TV (UN70DU7200FXZA)
CONDITION: Refurbished
Click for more details
Delivery    Order within
Quantity:
SKU: VIP887276830803MR
Orders ship within 1 business day.
Ships free anywhere in the continental United States
Description
Key Features:
  • Screen Size (Diag.): 70"
  • Backlight Type: LED
  • Resolution: 2160p
  • Effective Refresh Rate: 60Hz
  • Smart Functionality: Yes
  • Built-in WiFi: Yes
  • Smart TV OS: Tizen
  • Aspect Ratio: 16:9
  • OSD Language English, Spanish, French
  • Speakers/Power Output: 8W x 2
Connectivity:
  • HDMI Inputs: 3
  • Composite: no
  • RF in: 1
  • USB Ports: 2
  • Headphone Jack: no
  • Ethernet: 1
  • Digital Audio Out (SPDIF): 1
What's In The Box:
  • Remote Control
Wall-mountable:
  • Standard VESA Mount 400mm x 400mm
Product Dimensions:
61.40 x 2.40 x 37.30 in
50.30 lbs
Shipping Dimensions:
69.00 x 7.00 x 40.50 in