Samsung 65" Class 4K (2160p) QLED Smart TV (QN65QN70FAFXZA)
CONDITION: New Damaged Box
Click for more details
Delivery    Order within
Quantity:
SKU: VIP887276929811MND
Orders ship within 1 business day.
Ships free anywhere in the continental United States
Description
Key Features:
Screen Size (Diag.): 65"
Backlight Type: Mini LED (Neo QLED)
Resolution: 2160p (4K UHD)
Effective Refresh Rate: 120Hz
Smart Functionality: Yes
Built-in WiFi: Yes
Smart TV OS: Tizen
Aspect Ratio: 16:9
OSD Language: English, Spanish, French
Speakers/Power Output: 10W x 2 (20W Total RMS)
Connectivity:
HDMI Inputs: 4
USB Ports: 2
RF In (Antenna / Cable): 1
Ethernet (LAN): 1
Digital Audio Out (Optical / SPDIF): 1
Composite / Analog: 1
What’s In The Box:
Remote Control
Power Cable
User Manual
Wall-mountable:
Standard VESA Mount: 400mm x 300mm
Product Dimensions:
32.80 x 57.40 x 1.00 in
48.10 lbs
Shipping Dimensions:
36.00 x 63.00 x 6.00 in